EESTI TEHNOLOOGIAKASVATUSE LIIT


Estonian Association of Technology Education
     

Noore inseneri ahelreaktsioonide masin jõudis ERMi!

12.-13.04.2018 toimus Eesti Rahva Muuseumis (ERM) Eesti Teadusagentuuri
korraldatud Õpilaste Teadusfestival (ÕTF) kus oma panuse andis Eesti Tehnoloogiakasvatuse Liit (ETKL). ÕTF teisel päeval vabanes teaduse populariseerimise alal Rakett 69 meeskonna koht ja sellele platsile seati üles viis ahelrektsioonide masinat. Masinatega osalemise ja demonstreerimisega igal pooltunnil tutvustasime ETKLi ja festivali “Noor insener”. Hõlpsalt valmistatavad ahelrektsiooni masinad virgutasid noorte loovust ja ettevõtlikkust. Panime masinad tööle nii, et igas masinas rakendusid mitmed erinevad ahelreaktsioonid ja masinad omakorda tekitasid suurema ahelreaktsiooni.

ÕTF-l näitasime läbilõiget eri haridusvaldkondade ja taseme töödest: kaks rühmatööd ja üks ühe õpilase individuaal-loovtöö põhikoolist, üks töö huvikoolist ja üks töö magistrandilt ( kunsti- ja tehnoloogia õpetaja, TÜ Viljandi kultuuriakadeemia). 

Ahelreaktsioonide masinaid esitlesid õpilased Artur Arak ja Marko Mitt Viljandi Kesklinna Koolist ning magistriõpingute pedagoogilise praktika praktikant Peep Tobreluts Viljandi Huvikoolist. 

ERMis oli esindatud vaid kümnendik nendest masinatest mis osales festivalil “Noor insener” 25.02.2018 Tallinna Lauluväljaku Sammassaalis. ETKL soovib, et festival “Noor insener” muutuks igaaastaseks ja Eestis rändavaks festivaliks. 

Peep Tobreluts

 

 
 
Euroopa Liit. Euroopa Sotsiaalfond. Eesti tuleviku heaks