EESTI TEHNOLOOGIAKASVATUSE LIIT


Estonian Association of Technology Education
     

Pressiteade, “Noored ehitavad Eesti 100. sünnipäevaks 100 ahelreaktsioonimasinat”

PRESSITEADE

Eesti Tehnoloogiakasvatuse Liit

Net Group

23.02.2018

 

Noored ehitavad Eesti 100. sünnipäevaks 100 ahelreaktsioonimasinat

 

Eesti 100. sünnipäeva nädalal kogunevad sajad noored üleriigilisele noorte inseneride festivalile. Sündmusel esitletakse Eestile kingituseks valminud 100 ahelreaktsioonimasinat, mille ehitamine näitab noorte nutikust.

Eesti Tehnoloogiakasvatuse Liit tähistab Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva üleriigilise koguperefestivaliga „Noor insener“. Festival virgutab noorte loovust ja ettevõtlikkust ning arendab nende oskusi probleeme lahendada.

Sündmusel osalejate ülesandeks on panna tööle 100 masinat nii, et igas masinas käivituksid mitmed ahelreaktsioonid. Tehnoloogiakasvatuse Liidu juhatuse esimehe Mart Soobiku sõnul sümboliseerib ahelreaktsioonimasinate ehitamine Eesti noorte aktiivsust ja nutikust: „Võimekus panna ühiselt tegutsedes kokku väikestest asjadest suur ja keeruline teos, on kahtlemata tõestus meie noorte andekusest ja nutikusest.“

Soobiku sõnul on noorte huvi festivali vastu suur. Festivalil osalevad meeskonnad Eestimaa erinevatest paikkondadest. Samuti osalevad nii põhikoolide, huvialakoolide, kutseõppeasutuste kui ka ülikoolide meeskonnad.

Festivali eesmärk on kasvatada noortes huvi tehnoloogia, tehnikateaduste ning inseneri elukutse vastu. Festivali korraldamisele paneb õla alla tööriistafirma Stokker, ETAG, Höövelliist, Mistra Tallinna linn ja tehnoloogiaettevõte Net Group, pidades oluliseks noorte inseneride tuleviku ja hariduse edendamist.

„Usume, et noortes tuleb huvi tehnoloogia- ja inseneriteaduste vastu äratada juba noores eas. Peame oluliseks aidata kaasa noorte nutikate talentide leidmisele ja toetamisele, kellest võiksid saada tuleviku tipptegijad,“ sõnas Net Groupi tegevjuht Priit Kongo.

Üleriigiline koguperefestival „Noor insener“ leiab aset Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva nädala viimasel päeval, 25. veebruaril. Festival algab kell 11.00 ning leiab aset Tallinna Lauluväljaku sammassaalis. Masinaid on oodatud uudistama kõik huvilised. Kohapeal saavad külastajad esitada noortele masinate kohta küsimusi ja hääletada parima meeskonna poolt. Festivalil tunnustatakse rahva lemmikut ja kõige ökonoomsemat masinat.

Lisainfo:

Mart Soobik

Eesti Tehnoloogiakasvatuse Liidu juhatuse esimees

+372 564 99 135

mart@tehnoloogia.ee

www.tehnoloogia.ee

 
 
Euroopa Liit. Euroopa Sotsiaalfond. Eesti tuleviku heaks