EESTI TEHNOLOOGIAKASVATUSE LIIT


Estonian Association of Technology Education
     

Töökoosolek detsember 2012

Õppepäev toimub 15.12.2012 algusega kell 11.00, Peterburi tee 2F, Ülemiste Ärimaja, sissepääs raudtee poolt.

Maja ees saab autot parkida.

Tutvume Bacho käsitööriistade toodanguga, mida toob maale Toolmareting Oü, vt http://www.toolmarketing.ee Orienteeruv lõpp kell 14, pakutakse kohvi ja pirukaid.

Palun teada anda, kes soovib õppepäeval osaleda,

Registreerimine kuni 13.12.2012.

Head osalemist!
Mart Soobik
56499135

KOOLITUS

15. detsembril 2012 toimus ETKL-i koolitus „Bahco tööriistad ja vahendid“. Bahco firma on maailmas tuntud kui väga paljude erinevate lõikevahendite ja tööriistade valmistaja. Ajalugu ulatub 120 aasta taha. Bahco firma on ühine kaubamärk, mis on enda alla haaranud erinevatel ajaetappidel mitmeid firmasid, väikeettevõtteid ning tootmiskoondisi aga on säilitanud oma kaubamärgi „Kala ja konks“.

Firma esimesed tooted olid rauasaelehed ja õngekonksud. Aastatega sortiment laienes ning kaasajal toodetakse väga paljusid tööriistu. Ainuüksi kataloogis on momendil 1264 lehekülge. Kõik tunnevad kindlasti tellitavaid torutange ja tellitavat mutrivõtit, mida on toodetud rohkem kui miljard tükki.

Meie koolituse käigus tutvustati paljusid tööriistu – erilise tähelepanu osaliseks said aga mitmesugused erineva hammastusega, otstarbega, kujuga, valmistamise tehnoloogiaga käsisaed. Kõigil oli võimalus saagide omadusi proovida ja veenduda nende kvaliteedis. Saetavate materjalide hoidmiseks oli spetsiaalne saagimispukk, mis samal ajal toestas ja survestas erineva suuruse ja kujuga materjali.

Firma Bahco esindajad suutsid meile selgeks teha nende toodete hea kvaliteedi ja ergonoomilisuse. Kogu ürituse jooksul tutvustati lisaks rauasae lehti, puure, kruvikeerajaid, viile, oksakääre, nurgikuid, vaaderpasse jne. Selline ettevõtmine väärib kiitust ja annab Eestimaa õpetajale tööriistadest igati huvitava ja adekvaatse pildi.

KOGEMUS:

Kasutan pidevalt mitmeid Bahco tooteid. Enamkasutatavad on väikesed tapipeitlid, mis on õpilaspärased, väga heade lõikeomadustega ning kergesti teritatavad. Teisena tooksin välja spetsiaalse lõikevahendi peitel-noa. See on väga hea vahend sälkamistöödeks, süvitamiseks, ornamentide kujundamiseks jne. Ühel tööriistal on mitu otstarvet. Leidsin vanaisa tööriistakastist aastaid tagasi 2-tollise topelthöövli raua. Raud on valmistatud erilise tehnoloogia järgi. Raua keha on valmistatud odavast tööriistaterasest, aga raua esitahk on kaetud umbes 1mm paksuse heade lõikeomadustega süsinikterasest plaadiga. Raua tagatahku uurides on kergesti eristatavad 2 kihti. Rauda on kerge teritada, sest raua keha on suhteliselt pehmest materjalist, aga lõikeomadused on suurepärased.

Kõik need kolm toodet kannavad Rootsi Kala kaubamärki.

Geenart Nagel

 
 
Euroopa Liit. Euroopa Sotsiaalfond. Eesti tuleviku heaks