EESTI TEHNOLOOGIAKASVATUSE LIIT


Estonian Association of Technology Education
     

Konkursi „Nutikas tehnoloogiaõpetaja“ võidud läksid Pärnu ning Kambja kooli

Pressiteade

04. juuli 2023


Konkursi „Nutikas tehnoloogiaõpetaja“ võidud läksid Pärnu ning Kambja kooli


Eesti Tehnoloogiakasvatuse Liit viis koostöös Net Groupiga läbi konkursi „Nutikas tehnoloogiaõpetaja“, mille võitjateks valiti Maire Kärner (Pärnu Tammsaare kool) ning Urmas Heinaste (Kambja Ignatsi Jaagu kool).

Võidukad tehnoloogiaõpetajad said oma koolidele auhinnaks Ender 3 3D-printeri ja Arduino stardikomplekti koos Oomipoe kinkekaardiga.

„Tehnoloogiaõpetajatel on võtmeroll noorte inspireerimisel ja nende tehnoloogiliste oskuste arendamisel. Tehnoloogiakasvatuse Liit peab oluliseks märkida, et on juba aastaid teinud koostööd Net Groupiga ja seekord oli võimalus anda väike lisapanus tehnoloogiavaldkonna tulevaste talentide kasvatamisse,“ ütles Eesti Tehnoloogiakasvatuse Liidu juht Mart Soobik.

Net Group OÜ juhatuse esimees Priit Kongo peab oluliseks, et tehnoloogiahuvi tärkaks lastes juba põhikoolis ja keskkoolis. „Net Group näeb tööandjana, et see loob paremad eeldused, et hiljem erialaseid valikuid tehes langeks otsus tehnoloogiaga seonduvate ametite kasuks. Tehnoloogiaõpetajad on võtmerollis noorte inspireerimisel ja nende tehnoloogiliste oskustele põhja ladumisel ja arendamisel,“ märkis Kongo.

Konkursil “Nutikas tehnoloogiaõpetaja” osalemiseks tuli Eesti tehnoloogiaõpetajatel kirjutada kuni paarileheküljeline essee-motivatsioonikiri, kus nad selgitasid, kuidas 3D-printimisega saab toetada oma kooli põhikooliealiste poiste-tüdrukute inseneeriahuvi, et noored valiksid tulevikus inseneri elukutse.

Eesti Tehnoloogiakasvatuse Liidu aastatepikkuse traditsiooniga konkursile “Nutikad õpilastööd”, mille eesmärk on hoogustada noorte huvi tehnoloogia ja inseneeria valdkonna ning LTT (loodus- ja täppisteaduste ning tehnoloogia valdkonna) õppe vastu, on tehnoloogiaettevõte Net Group andnud hoogu juba seitse aastat. See aasta otsustati tunnustada ka parimaid tehnoloogiaõpetajaid ning kuulutati välja “Nutika tehnoloogiaõpetaja” konkurss paralleelselt „Nutikalt õpilastööd“ konkursiga. 

Konkursi “Nutikad õpilastööd” parimad autorid kuulutati välja 5. juunil 2023. Loe selle kohta lähemalt siit: https://bit.ly/nutikad-õpilastööd-2023.

Kontaktid:

Priit Kongo, Net Group OÜ, e-post: priit.kongo@netgroup.com. 

Mart Soobik, Eesti Tehnoloogiakasvatuse Liit, e-post: mart@tehnoloogia.ee, tel +372 56499135.

Urmas Heinaste
Maire Kärner
Maire Kärner
 
 
Euroopa Liit. Euroopa Sotsiaalfond. Eesti tuleviku heaks